2b@2b.edu.pl

3 powody, dla których warto uczyć się online

Tradycyjne formy edukacji nadal są powszechnie stosowane. Metody nauczania przechodzą jednak radykalną zmianę. Coraz więcej szkoleń grupowych oraz sesji indywidualnych odbywa się online. Co sprawia, że ta forma jest obecnie tak popularna?

1. Twój czas

Żyjemy w nieustannym biegu. Staramy się znaleźć czas na wszystko – pracę, rodzinę, rozwój osobisty i dbanie o formę. Dodatkową godzinę czy dwie tradycyjnie potrzebne na dojazd na zajęcia możesz wykorzystać na to co dla Ciebie ważne – dokończenie raportu, czas z bliskimi, albo po prostu na chwilę dla siebie.

2.  Elastyczność

Wszystko nieustannie się zmienia. Twoje dzisiejsze plany na przyszły czwartek mogą zmienić się jeszcze kilkakrotnie. Dodatkowe zadania, nieprzewidziane sytuacje i znowu “coś może wypaść”. Wybierając naukę online możesz uczyć się będąc w domu, w biurze, a nawet w hotelu – tam gdzie musisz być albo tam gdzie chcesz. Rano, w ciągu dnia albo wieczorem – jaka pora jest dla Ciebie najlepsza?

3.  Komfort

Fotel w salonie? A może wygodna kanapa, ciepły miękki szlafrok i ulubiony kubek? Możesz wybrać miejsce gdzie czujesz się swobodnie. Możesz usiąść z laptopem lub telefonem i uczyć się tego co dla Ciebie ważne. Bez krępującej ruchy marynarki i niewygodnych krzeseł. A Twój kot będzie idealnym towarzyszem nauki :)

Tie-in

I usually don’t like TIE-INS, such as a Pocahontas doll or Batman computer games.

= products such as a record, book or toy that is connected with a new film, TV show etc.

- produkty powiązane z nowymi produkcjami filmowymi bądź telewizyjnymi, takie jak książki, muzyka, zabawki, gry itp.

(English) Kiwi

Przepraszamy, ten wpis jest dostępny tylko w języku English.

Cele, które Ci służą

Twoja droga

Nauka języka angielskiego dla niektórych jest pasją, dla niektórych obowiązkiem, a dla wielu narzędziem niezbędnym do realizacji marzeń.

Jeśli języki są Twoją pasją, to nie potrzebujesz motywacji z zewnątrz, gdyż ciekawość każe Ci nieustannie poznawać nowe słowa, zwroty i kulturę danego języka.

Potrzebujesz jedynie ukierunkowania procesu nauki, aby systematyczny rozwój pozwolił Ci cieszyć się postępami i odkrywaniem kolejnych tajemnic języka.

Jeśli jednak Twoje zainteresowania dotyczą zupełnie innych obszarów, a nauka języka (często zdanie konkretnego egzaminu) jest obowiązkiem lub warunkiem realizacji osobistych lub zawodowych planów, najważniejsze w procesie nauki okazuje się skupienie na osiągnięciu wyznaczonego celu w wyznaczonym czasie i jego stopniowa konsekwentna realizacja.

Gdy język jest dla Ciebie narzędziem realizacji zadań zawodowych lub osobistych marzeń – pozwala Ci komunikowac się z innymi, wypełniać obowiązki i budować relacje – staje się częścią życia. Im bardziej jest Ci potrzebny, tym więcej od niego zależy.

Wchodzenie w świat języka, aby móc wyrazić wszystko co się chce wyrazić i zrozumieć innych, pozwala zapomnieć o idei „języka obcego”. Towarzysząc Ci na co dzień, z czasem staje się jak najbardziej „swój” – oswojony, naturalny i spontaniczny.

Ludzie i sytuacje w jakich się znajdują bardzo się od siebie różnią. Skuteczna nauka to proces wymagający dokładnego poznania potrzeb danej osoby oraz uszanowania jej wyjątkowości, a następnie systematycznej pracy w jasno określonym kierunku.

Jakie są Twoje cele?

Warto regularnie zastanawiać się nad kierunkami swoich działań i celami, które chcemy osiągnąć.

Czego pragnę?
Co chciałbym/chciałabym osiągnąć?
Co jest dla mnie ważne?

Droga do celu

Swoboda używania języka angielskiego może być celem samym w sobie, zdecydowanie częściej jest jednak warunkiem osiągnięcia innego, nadrzędnego celu, takiego jak zdobycie wymarzonej pracy, awans, ukończenie studiów, swoboda komunikacji z ludźmi na całym świecie, bezpośredni dostęp do informacji dostępnych w języku angielskim bądź komfort podróżowania po wielu krajach.

Koniec wakacji to dla wielu osób pora zastanowienia się nad kierunkami działań, podjęcia decyzji, wprowadzenia zmian. Wyznaczenie celów jest bardzo dobrym punktem wyjścia do poszukiwania najodpowiedniejszych dla nas rozwiązań.

Witaj na naszym blogu!

Z przyjemnością witamy Cię na naszym blogu, gdzie będziemy dzielić się z Tobą naszą wiedzą i przemyśleniami.

Znajomość języka angielskiego otwiera drzwi do informacji, wiedzy i ludzi. Dotyczy to zarówno życia prywatnego jak i zawodowego. Dlatego też dla wszystkich uczenie się go jest przepustką do zmian w życiu i realizacji marzeń. W organizowanych przez nas szkoleniach i coachingu językowym staramy się uczynić ten proces jak najbardziej naturalnym i skutecznym.

Jakie metody są najlepsze?
Jak uczyć się szybciej?
Dlaczego tak trudno uczyć się samemu?
Jak przełamać barierę mówienia?
Co zrobić, aby mówić jak „native speaker”?

To tylko niektóre z pytań często zadawanych przez osoby uczące się języków obcych. Czasami odpowiedzi są proste, czasami zaskakujące a czasami muszą uwzględniać specyfikę sytuacji danej osoby.

Będziemy przyglądać się rozmaitym aspektom procesu uczenia się i ciekawostkom językowym, a także informować Cię o nowych rozwiązaniach.

Zapraszamy.
Zespół 2B.